infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Folk on the Street - Białystok 19-22 lipca 2012

Folk on the Street - Białystok 19-22 lipca 2012

19 lipca 2012 startuje nowa inicjatywa Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w BiałymstokuFolk on the Street. Jej celem jest promocja i popularyzacja folkloru związanego z dziedzictwem kulturowym województwa podlaskiego poprzez sztukę ulicy. To przedsięwzięcie jest odpowiedzią na obiegowy stereotyp o sztuce ludowej jako nieatrakcyjnej i nudnej. Pragniemy promować folklor w innej formie i stylistyce. Street art umożliwia mieszkańcom obcowanie ze sztuką bezpośrednio na ulicy, a im częściej to robią, tym większa szansa na wzrost zainteresowania również sztuką ludową.

logoFotS

Główne punkty imprezy:

 

1. MURAL

W dniach 19-20 lipca powstanie duży mural na ścianie Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (ul. Kilińskiego 1), stworzony przez artystkę NeSpoon (http://www.behance.net/nespoon)

19 lipca: rozpoczęcie ok 21.00

20 lipca: cały dzień

 

2. INSTALACJA ARTYSTYCZNA

W dniach 21-22 lipca (rozpoczęcie w południe) artystka NeSpoon wykona instalację artystyczną w przestrzeni miejskiej – Rynek Kościuszki (od strony głównego wejścia do Muzeum Podlaskiego).

 

3. GRAFFITI

Miejsce: Zespół Obiektów Sportowych „Zwierzyniec”

ul. 11 Listopada 28 (Stadion MOSiR, róg ulic Zwierzynieckiej i 11-go Listopada)

Praca powstanie w dniach 21-22 lipca (od godziny 11.00). Stworzą ją artyści graffiti z Białorusi – KONTRART – oraz z Białegostoku. Inspiracją twórczą dla zaproszonych gości stanie się sztuka ludowa Podlasia oraz sztuka ludowa naszych gości ze Wschodu. Całą akcję wzbogacą dźwięki miksowane przez Szymona EsDwa Kubasa.

Zachęcamy do obejrzenia filmu promującego wydarzenie: http://www.youtube.com/watch?v=fgqTaxM2EWc

Więcej infromacji znajdziecie Państwo na stronie imprezy: www.woak.bialystok.pl/fots